Traidenis-Pol

Traidenis-Pol

W zgodzie z naturą…

Skrubery...


Skrubery

Wzrastające zapotrzebowanie na energię wymusza poszukiwanie jej nowych źródeł. W centrum zainteresowania znalazły się odnawialne źródła energii, spośród których wiele uwagi poświęca się możliwościom produkcji biogazu, pozyskiwanego w procesie beztlenowej fermentacji biomasy. Biogaz znalazł wiele kierunków wykorzystania, głównie jako paliwo w silnikach spalinowych napędzających generatory prądotwórcze czy też kotłach grzewczych. Jednak bezpośrednie zastosowanie  biogazu jest niemożliwe, z uwagi na obecność w nim składników niepożądanych. Wśród nich wyjątkowo negatywnym wpływem na przebieg procesu spalania odznacza się siarkowodór (H2S), którego wyższe stężenie w biogazie prowadzi do korozji bloków cieplno-energetycznych i kotłów grzewczych. Dlatego, aby cała instalacja funkcjonowała prawidłowo, jej nieodłączny element powinien stanowić system odsiarczania biogazu. W tym celu firma Traidenis produkuje skrubery doskonale sprawdzające się w usuwaniu zanieczyszczeń z mieszaniny gazowej.

Budowa i zasada działania

Skruber (scrubber, bioskruber) produkowany przez Traidenis ma postać  pionowego zbiornika. Charakteryzuje się dwuwarstwową ścianką z laminatu poliestrowo-szklanego (GRP) oraz jest wyposażony w izolację cieplną z poliuretanu. Taka konstrukcja ścianki, przy grubości izolacji z poliuretanu wynoszącej 10 cm stwarza opór cieplny wynoszący 4,8 m2* K/W. Zważywszy na trudne warunki pracy skrubera wynikające z agresywności chemicznej składników biogazu do ich produkcji używamy specjalnej żywicy winyloestrowej (np. DERAKANE 411-350). Zewnętrzna powierzchnia korpusu pokryta jest dodatkową farbą chroniącą przed promieniami UV.

Zbiornik – skruber realizuje swoją funkcję za pomocą biologicznego złożazamontowanego na wysokości około 1 m od dna zbiornika. Biogaz, który ma zostać oczyszczony, wprowadzany jest od dołu zbiornika i przepływa ku górze, co umożliwia wchłanianie  niepożądanych składników biogazu przez składniki złoża. Oczyszczony gaz odbierany jest w górnej części zbiornika

Wyposażenie i wymiary gabarytowe korpusów są wykonywane zgodnie z projektem technicznym, przy czym maksymalna objętość korpusów produkowanych przez Traidenis wynosi 200 m3, natomiast maksymalna średnica 5 m.

Skrubery są wyposażane w niezbędny komplet uchwytów transportowych, właz rewizyjny oraz króćce.

W celu właściwego doboru materiałów, producent musi poznać:

  • pH
  • skład chemiczny
  • temperaturę
  • ciśnienie
  • szczególne właściwości procesu.

Certyfikaty i wyróżnienia

  • Eko-Inspiracja 2015

Szybki kontakt

Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego. Nasz doradca skontaktuje się w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress