Traidenis-Pol

Traidenis-Pol

W zgodzie z naturą…

Silosy...


Silosy

silosFirma Traidenis produkuje zbiorniki na materiały sypkie  wykonane z laminatu poliestrowo-szklanego (GRP), doskonale sprawdzające się jako silosy zbożowe, silosy paszowe oraz inne.

Silos wykonany z materiału GRP wykazuje wiele zalet w porównaniu do silosów stalowych. Jako główne należy wymienić  większą trwałość  laminatu oraz brak problemów związanych z przyklejaniem się magazynowanych materiałów sypkich  do ścian,  a tym samym wyeliminowanie potrzeby częstego czyszczenia.  Ponadto znacznie lepsze właściwości  izolacyjne wykluczają problem  skraplania się dużej ilości pary wodnej,  co znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia pleśni  w zbożach, mieszankach paszowych oraz innych materiałach.  Zastosowanie specjalistycznych żywic umożliwia magazynowanie nawet najtrudniejszych do przechowywania substancji.  Materiał kompozytowy GRP nie jest również podatny na korozję oraz jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Budowa silosu

Silosy z laminatu poliestrowo-szklanego mają mocną i lekką konstrukcję co znacznie ułatwia transport i ustawienie. Natomiast zbiorniki walcowe  z dnem o stożkowatym  kształcie (silosy lejowe) umożliwiają całkowite, grawitacyjne  opróżnienie przechowywanego materiału. Silosy mogą mieć różne średnice i długości oraz pojemności od 1 m3 do 200 m3 i więcej. Zbiorniki wyposażone są w:

  • dolny wypust grawitacyjny wraz z zasuwą,
  • wlot załadunkowy
  • stalową, ocynkowaną konstrukcję nośną
  • elementy łączące niezbędne so montażu silosa.

Certyfikaty i wyróżnienia

  • Eko-Inspiracja 2015

Szybki kontakt

Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego. Nasz doradca skontaktuje się w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress