Traidenis-Pol

Traidenis-Pol

W zgodzie z naturą…

Separatory produktów ropopochodnych NGPL...


Separatory produktów ropopochodnych NGPL

Separatory substancji ropopochodnych produkowane przez firmę „Traidenis” posiadają certyfikat CE. Urządzenia są 14-300x169montowane na stacjach paliwowych, myjniach samochodowych, parkingach, w garażach, przedsiębiorstwach przemysłowych, w celu oddzielenia substancji ropopochodnych od ściekającej wody powierzchniowej i produkcyjnej. Separator substancji ropopochodnych ma kształt cylindryczny. Średnica korpusu wynosi od 1,2 do 3 m, długość od 2 do 14,1 m, wydajność od 3 l/s do 150 l/s w jednym zbiorniku. Separatory substancji ropopochodnych są produkowane z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym. Montowane mogą być w terenie zielonym lub terenie przejezdnym jako obiekty podziemne. Zbiorniki wytrzymują obciążenia ziemi i wody, są nieprzepuszczalne i posiadają 10 letnią gwarancję.

Separator substancji ropopochodnych może być połączony z:

  • studnią oddzielającą strumień tworzącą tzw. „by-pass”
  • piaskownikiem zintegrowanym lub oddzielnym.

Budowa i zasada działania separatora

ngp_schemat

Korpusy i przegrody komór separatorów substancji ropopochodnych produkowanych przez firmę „Traidenis” są wykonane z żywic poliestrowych wzmacnianych włóknem szklanym. Korpus, obudowa jest produkowana przy użyciu najnowszej technologii zawijania krzyżowego, która zapewnia szczelność produktu i odporność na działanie ciśnienia poziomego i pionowego gruntu. Otwory wciekania i wyciekania strumienia ścieków się wykonane z PVC (polichlorek winylu). średnica tych otworów zależy od wielkości separatora, przepustowości hydraulicznej. Filtr koalescencyjny jest wyprodukowany z polietylenu, a rama filtru z nierdzewnej stali AISI 304. Ścieki powierzchniowe są oczyszczane do 5 mg/l w zależności od substancji ropopochodnych. W separatorach substancji ropopochodnych NGP-L firmy „Traidenis” ścieki są oddzielane zarówno samoczynnie poprzez przelew międzykomorowy, oraz za pomocą filtra koalescencyjnego. Separatory substancji ropopochodnych mogą mieć dwie odmiany, z integrowanym piaskownikiem NGP-S-L, albo tylko separator substancji ropopochodnych NGP- L.

Są dwa stopnie oczyszczania substancji ropopochodnych. Urządzenie jest złożone z dwóch komór (np. wersja z piaskownikiem posiada 3 komory). Strumień ściekającej wody najpierw trafia do pierwszej komory, gdzie jest uspokajany, łagodzony. Flotuje tam część substancji ropopochodnych. Z komory pierwszej ścieki poprzez filtr koalescencyjny trafiają do drugiej. Drobne, rozbite cząsteczki substancji ropopochodnych przeciekając przez filtr koalescencyjny łączą się w większe krople i szybciej unoszą się na powierzchnię wody. Za pomocą tej metody małe, rozproszone kropelki ropy można oddzielić od wody i polepszyć efektywność oczyszczania. Krople substancji ropopochodnych zgromadzone na powierzchni wody są wysysane za pomocą maszyny asenizacyjnej. O stanie napełnienia separatora informuje użytkownika elektryczny alarm. Alarmuje on o grubości granicznej warstwy zgromadzonych w separatorze substancji ropopochodnych. O tym będzie świadczył czerwony wskaźnik i sygnał dźwiękowy uprzedzający, że należy oczyścić zbiornik z substancji ropopochodnych. W wyniku procesu oczyszczania uzyskujemy do 5 mg/l substancji ropopochodnych.

Studnia rozdzielająca strumień

Studnia rozdzielająca strumień wody deszczowej – jest to system, który proporcjonalnie rozdziela strumień wody powstały w wyniku ulewy do separatora substancji ropopochodnych lub na trasę obwodową nadmiaru ścieków. Dzięki temu systemowi unika się przeciążenia hydraulicznego separatora substancji ropopochodnych.

Piaskownik

Firma „Traidenis” produkuje piaskowniki dwóch typów: montowane osobno i montowane w jednym korpusie razem z separatorem substancji ropopochodnych. W piaskownikach produkowanych przez firmę „Traidenis” twarde cząsteczki są oddzielane od wody ściekowej dzięki prawie grawitacji. Twarde cząsteczki będące cięższe niż woda osiadają na dnie zbiornika. Brud i piasek zgromadzony w zbiorniku jest wysysany i wywożony za pomocą wozu asenizacyjnego.

Zalety urządzenia:

  • oczyszcza ścieki deszczowe do 5mg/l w zależności od substancji ropopochodnych;
  • trwała, prosta, lekka konstrukcja ze poliestru;
  • proste w obsłudze;
  • nieczułe na chwilowe zwiększenie skoncentrowania substancji ropopochodnych;
  • nie ma ruchomych części środkowych, które trudno by było nadzorować, doglądać;
  • długi okres eksploatacji;
  • szczelne
  • kompaktowe.

Certyfikaty i wyróżnienia

  • Eko-Inspiracja 2015

Szybki kontakt

Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego. Nasz doradca skontaktuje się w ciągu 24 godzin.

Formularz kontaktowy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress